Jak zrobić strój pająka?

Zauważyłam, że jak się ma dziecko w szkole to często trzeba kombinować i wymyślać jakieś plastyczne twory, bo a to kostium trzeba zrobić, a to jakąś pop-up książkę, a to story-box czy ozdobny kapelusz i dużo, dużo innych rzeczy. A już na pewno trzeba zbierać wszelakie przydasie. Każde pudełko, wstążka, guzik czy folia mogą się kiedyś przydać. Często jest niestety tak, że akurat nie mam w domu potrzebnej rzeczy i maszeruję po sklepach. Ale nie narzekam bo akurat lubię takie rzeczy, tym bardziej, że jest to też fajny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem.

I tak też było i tym razem. Na zakończenie okresu, kiedy dzieci uczyły się o owadach, zorganizowano Owadzi Bal i jak się już domyślacie, każde dziecko musiało być za jakiegoś robala przebrane. Artur oczywiście od razu stwierdził, że chciałby być pająkiem.

Do zrobienia kostiumu pająka nie trzeba dużo rzeczy, jakaś tektura, dwa kawałki gumki, które będą robiły za szelki, czarna farba i pędzelki, czarna opaska za jednego funta, pistolet z gorącym klejem i sztuczne oczy, które też są do nabycia w Funciaku.

Muszę też wspomnieć, że wytycznymi od nauczycieli było zrobienie kostiumu głównie przez dziecko, a rodzice mieli tylko je wspierać. Dlatego ten kostium może nie jest najpiękniej wykonany, ale w dużej mierze zrobiony jest przez pięciolatka (dwulatek też machał pędzlem).

No i czy ten pająk nie jest fajny?


1 komentarz:

  1. Mega!!! Świetnie to wyszło!!! Pozdrowionka!

    OdpowiedzUsuń