Pierwszy kalendarz dla ucznia


Odkąd Artur rozpoczął pierwszy rok szkolny i zajęcia w szkole pływania, nieustannie zadaje pytania. A mianowicie pyta, kiedy idzie do szkoły?, a czy jutro też idzie do szkoły?, a kiedy idzie na basen?, a pod koniec tygodnia pyta zniecierpliwiony, kiedy będzie wolne? i kiedy tata będzie cały dzień w domu? No i nie było przebacz, musiałam znaleźć jakieś rozwiązanie, które odciążyłoby mnie od ciągłego tłumaczenia, za ile dni jest basen czy wolne od szkoły.

Do zrobienia kalendarza potrzebujemy:
- kalendarz (karty z kalendarza najlepiej rozmiaru A4). Można wydrukować na przykład stąd KLIK
- mazaki, długopisy lub kredki
- magnes lub naklejka wielorazowego użytku
- ewentualnie naklejkiZrobienie takiego kalendarza-organizera to banalna sprawa. Pod koniec każdego miesiąca bierzemy nową kartę z kalendarza na następny miesiąc i ją wypełniamy. Ważne jest, żeby zrobić go wspólnie z dzieckiem. Artur sam decydował jak oznaczymy dni wolne, ferie i basen.Akurat u nas w październiku wiele się dzieje, bo jest half-term, tak zwana przerwa od szkoły, odwiedzają nas dziadkowie i są imieniny Artura, których nie świętujemy jakoś specjalnie, ale zapewne upieczemy coś słodkiego.


Magnes oznacza dzień dzisiejszy. Nasz kalendarz jest przyczepiony na lodówkę, ale jeśli macie naklejki wielokrotnego użytku, które można przyklejać i odklejać, taki kalendarz może wisieć gdzieś w pokoju dziecka. Fajnie sprawdziłaby się też tablica korkowa, która mam wrażenie, odchodzi już w zapomnienie.Tak więc, codziennie Artur przesuwa magnesik do przodu, na kolejny, dzisiejszy dzień. Po przesunięciu magnesu od razu opowiada co będzie dziś robił i ewentualnie liczy razem ze mną, ile jeszcze zostało do przyjazdu dziadków. Na początku miał problem, w którą stronę przesuwać magnes, ale narysowałam mu strzałki i problem rozwiązany. A kiedy pyta mnie o basen czy weekend mówię mu, że kalendarz prawdę mu powie.


Pomysł podpatrzyłam jak zawsze na wspaniałomyślnym Pinterest :)

2 komentarze:

  1. Świetny kalendarz, super pomysł! ;) Obserwuję :D
    Pozdrawiam ♥ #Smile
    Nasz blog - klik

    OdpowiedzUsuń
  2. my mamy podobny - kartka z druku wypełniona rysunkami :)

    OdpowiedzUsuń