Wyspa gier

                                                                                                   *Wpis sponsorowany

W tym miesiącu mamy dla Was dwie nowe gry online.
Pierwsza z nich to gra logiczna, Pożeracz Kryształów.
 


http://www.wyspagier.pl/pozeracz-krysztalow.htm


Zbierz wszystkie kryształy ale uważaj, żeby żaden Cię nie trafił bo wtedy zginiesz! Możesz zjadać zielone bloczki i odpychać niebieskie kulki ale nie daj się trafić.
Ta gra przypomina trochę znaną Supaplex, którą być może ktoś z Was pamięta. Gra zawiera 25 różnych poziomów a celem jest zebranie wszystkich różowych kryształów. Ukończ poziomy w określonym czasie: rodzaj medalu jaki zdobędziesz zależy właśnie od szybkości z jaką przejdziesz poziom. Ukończ poziom tak szybko jak tylko potrafisz.
Oprócz zaliczania kolejnych etapów, spróbuj także odblokować wszystkie 24 osiągnięcia. Osiągnięcia są podzielone na 8 grup: zabij x potworów, zbierz x kryształów, wykop x kostek, zgiń x razy, zarób x punktów, graj x minut, ukończ x poziomów i, w końcu, wygraj x złotych medalów. Zatem możesz odblokować 3 osiągnięcia w każdej grupie.
Pierwszy poziom jest dosyć łatwo przejść: wystarczy, że zbierzesz tylko 8 diamentów. Na tym etapie nie natrafisz na żadnego łotra czy niebieskie piłki. Unikaj tylko zderzenia z diamentami. Na drugim etapie musisz zebrać 9 diamentów. Dotrzesz do miejsca z diamentami poprzez odepchnięcie kilku niebieskich kul. Na tym poziomie również nie powinno być żadnych problemów. W kolejnym poziomie, wszystkie diamenty i kilka niebieskich kul znajduje się w lejku zamkniętym przez zielone kostki. Pozbądź się tych zielonych kostek ale uważaj aby nie zostać trafionym przez diamenty lub niebieskie kulki. Spróbuj zagrać w resztę poziomów bez pomocy. Powodzenia!


Rycerz przeciw Olbrzymowi
Dawno, dawno temu olbrzym i różnego rodzaju wrogie potwory sterroryzowały górską wioskę. Mieszkańcy wsi nie wiedzieli co robić, dopóki nie pojawił się Biały Rycerz. Na własną rękę prowadził wojnę aby ocalić wioskę. W grze pod tytułem „Rycerz przeciw Olbrzymowi” sterujesz tym rycerzem. Spróbuj pokonać wszystkie potwory i olbrzyma.
Używaj klawiszy W,A,S,D aby kierować rycerzem. Naciskaj lewy klawisz aby atakować swoim mieczem i klawisz w dół aby wykonać specjalny atak. Używaj prawego klawisza aby uderzać. Jedz mięso aby pozostać zdrowym oraz pij napoje w celu zachowania dobrej kondycji. Napoje i mięso (w postaci udek kurczaków) zdobędziesz pokonując potwory. Zabijaj potwory aby zdobywać złoto. Możesz użyć złota aby ulepszać swoje umiejętności, zbroję i miecz. Udaj się do kowala (który mieszka w drewnianej szopie po lewej stronie wsi) aby wykonać te ulepszenia. Nie daj się zabić ponieważ stracisz połowę swojego złota. Pozostała połowa zostanie rozsypana w miejscu w którym zginąłeś. Naciśnij logo niebieskiego namiotu na dole ekranu aby zapisać stan gry.
Nie można od razu walczyć z olbrzymem: na początku nie jesteś gotowy do walki. Na początku spróbuj pokonać niebieskiego potwora, wtedy będziesz mógł zrobić ulepszenia i stać się silniejszym. Potem możesz przekroczyć rzekę, przez most, i podjąć walkę z mocniejszym czerwonym potworem. Na końcu, gdy jesteś już dość mocny, możesz walczyć z olbrzymem. Kiedy go pokonasz i odblokujesz wszystkie osiągnięcia, gra się skończy. Ocal wioskę i zapisz się na kartach historii jako prawdziwy bohater!
* Wpis nie jest mojego autorstwa

2 komentarze:

 1. Mojej Emilce powiem o tej grze, będzie zadowolona!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierworodny jest chyba jeszcze za mały na takie gry, ale nie omieszkam Mu ich pokazać. Kto wie, co z tego wyjdzie :)
  A przy okazji zapraszam do mnie :)
  http://wisniowa-kobieta.blogspot.com/
  https://www.facebook.com/pages/Wi%C5%9Bniowa/674154852625600?fref=ts

  OdpowiedzUsuń