1% dla Wojtusia

Prośbę taką mam. Całkiem osobistą. W dalszej rodzinie mam wspaniałego trzylatka, Wojtusia, który choruje na Neuroblastomę IV stopnia z przerzutami do szpiku kostnego. Wojtuś bardzo dzielnie walczy o życie.
Ma za sobą 8 cykli chemioterapii, operacje usunięcia guza, megachemię oraz autologiczny przeszczep szpiku. Niestety prawdopodobieństwo nawrotu choroby jest bardzo duże. Nasz dzielny Rycerz ma tylko 40 % szans na dalsze przeżycie... 

Ale jest nadzieja. Niektóre kraje Unii Europejskiej stosują metodę leczenia przeciwciałami anty GD2, która zwiększa szanse na przeżycie. Niestety NFZ nie refunduje takiego leczenia, a terapia jest bardzo kosztowna - około 160 000 EURO!

Jeżeli możecie, oddajcie 1% swojego podatku Wojtusiowi. Grosz do grosza i uzbiera się suma, dzięki której Wojtuś będzie miał większe szanse na przeżycie.

TUTAJ znajdziecie więcej szczegółów jak przekazać 1% na Wojtusia.


http://wojtuszarzycki.pl/jak-pomoc/


Ilekroć pomyślę o walczącym o życie Wojtusiu mocno przytulam mojego synka. Do oczu wpadają wielkie paprochy, które powodują łzy. Dzieci nie powinny chorować. Nigdy.


11 komentarzy:

 1. Serce pęka :(
  Pomożemy !

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację, ciężko się patrzy na choroby dzieci, zwłaszcza jak samemu jest się rodzicem. Doceniam to, że moje sa zdrowe, pomożemy Wojtusiowi z 1 %.

  OdpowiedzUsuń
 3. my też pomożemy, ja też nie rozumiem jak może istnieć taka niesprawiedliwość na świecie, że takie małe istotki chorują:(

  OdpowiedzUsuń
 4. Jasne, że pomożemy! Żadne dziecko nie może cierpieć!

  OdpowiedzUsuń
 5. Serce pęka a łzy same płyną po policzkach.

  Postaramy się pomóc jak możemy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy grosik się liczy, dziękuję.

   Usuń
 6. Anonimowy2/11/2014

  w imieniu mojego bratanka rowniez bardzo dziekuje za wszelka pomoc . gosia

  OdpowiedzUsuń