Wyzwanie foto - Zabawka

Czy Moleskine może być zabawką? Jak najbardziej tak. Czy to kalendarz, czy notes, szkicownik, terminarz, adresownik... warto mieć taki gadżet. Bo przenosi w zupełnie inny świat, bo mobilizuje do zatrzymywania chwil, kreatywnego myślenia, bo ma piękne aksamitne, kremowe kartki, bo ma szerokie zastosowanie, bo istnieje na świecie od dwustu lat, bo korzystał z niego Ernest Hemingway, bo ma klimat, bo posiadanie go to szpan w bardzo dobrym guście bo... mogłabym tak jeszcze długo.

Podobno zafascynowanie Moleskinem odbywa się w kilku fazach. Najpierw go gdzieś widzimy, u znajomego, gdzieś na blogu może i zaczynamy się tym tworem interesować. Później przychodzi faza posiadania swojego Moleskina... faza wąchania stron, strach przed zapisywaniem go. Ja właśnie jestem na tej fazie :) A kolejny etap to chyba już tylko miłość i pragnienie posiadania więcej Moleskinów. 

Wiem jedno - już mam pierwszy prezent, który wpiszę na następną gwiazdkową łiszlistę. 
Inne zabawki możecie podziwiać TUTAJ
 
*Wpis absolutnie nie jest sponsorowany.
20 komentarzy:

 1. Zgadzam się. Uwielbiam takie gadżety - też Chcę :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. mnie kultowość moleskina w ogóle nie rusza. uwielbiam go, bo jest graficznie i jakościowo idealny. w tym roku mam, dzięki paulinie, czerwony, co jeszcze bardziej koresponduje z tym, co mi w duszy gra

  OdpowiedzUsuń
 3. hmmm ciekawa zabawka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe, choć mnie osobiście zupełnie nie bierze coś takiego ... ani kultowość, ani szpan na mnie nie działają ... ale obiektywnie bardzo ładna zabawka!
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze dziwiło mnie to jaranie się moleskine;) Miała go moja siostra i ubóstwiała. Dla mnie to notes jak notes, w dodatku bez kratek;p
  Chociaż pewnie m.in to działa inspirująco na twórczość... która w nim powstaje. Ciekawa jestem co tam zapisujesz bądź malujesz;ppp

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jak to było kiedyś, ale teraz Moleskine są też w kratkę i linię. No ale najlepsze są gładkie. Ja to najbardziej się jaram kalendarzami :) Ale notes też bym pewnie pokochała :)

   Usuń
 6. ale numer... w pierwszej chwili nie wiedziałam zbytnio o czym mowa, by niedługo później odkryć, że mam takowąż zabawkę i używam jej nawet :DDD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to teraz już wiesz, co posiadasz :)

   Usuń
 7. Mnie też ogarnia strach przed zapisaniem nowego notesu :)
  Ale najgorzej jest na koniec roku, kiedy okazuje się że nie udało się przezwyciężyć tego strachu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie no, trzeba ten strach przezwyciężyć i pobrudzić swojego Moleskina, żeby odzwierciedlał Ciebie i cały przeżyty rok :)

   Usuń
 8. super, nigdy wcześniej nie słyszałam o moleskine, ile kosztuje takie cudo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cena zależy od wielkości i rodzaju Moleskine, ale waha się w granicach 30 - 80 zł. Typowy kalendarz A5 w twardej oprawie kosztuje 60-80 zł. W połowie stycznia ceny kalendarzy tanieją - z wiadomej przyczyny :)

   Możesz je obejrzeć sobie dokładniej tutaj - http://sklep.czulybarbarzynca.pl/moleskine-c-34.html?utm_campaign=moleskine&utm_content=2F&utm_medium=trafficmoleskine&utm_source=moleskinepl

   Usuń
 9. jestem w pierwszej fazie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe - ale nie miałam więc trudno mi się wypowiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Aja lubię jak mój kalendarz stopniowo się wypełnia... :)
  Mam co prawda małą, tanią wersję kalendarza, ale za to z Londynem na okładce :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kurczę...i znowu wyjdzie, że ja zupełnie niedzisiejsza. W ogóle nie wiem, o co kaman. Musiałam poczytać w wujku google;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie martw się, jeszcze dwa lata temu też nie wiedziałam o jego istnieniu... człowiek odkrywa codziennie jakieś nowości :)

   Usuń
 13. A my się cieszymy, że doszedł :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Kurczę, nie wiedziałam co dostałam i leżał sobie. Nawet myślałam ze po co mi dwa kalendarze:D
  Człowiek nawet nie wie co ma w domu:D

  OdpowiedzUsuń