Dzielny Niedźwiedź

Kiedy mój synek był jeszcze w brzuszku lekarz powiedział nam, że to będzie ogromne dziecko. Z tygodnia na tydzień rósł jak szalony, a mój brzuch już w 13 t.c. wyglądał dość pokaźnie. Postanowiliśmy wtedy, że nazwiemy go Maksymilian (Maksimus - największy). Owszem, mieliśmy jeszcze kilka innych imion do rozważenia, ale ostatecznie stwierdziliśmy, że jeśli syn urodzi się duży, to nazwiemy go Maksymilian.

Oczywiście życie jak zwykle potoczyło się innym torem i w 30 tygodniu ciąży dopadła mnie gestoza. Nasze dzieciątko przestało wtedy przybierać na wadze i rosnąć. W 32 t.c. trafiłam do szpitala. Byliśmy bardzo zaniepokojeni o życie naszego synka. Stwierdziliśmy, że jest mu potrzebne silne imię. I postawiliśmy na Artura (Ard - szlachetny, dzielny) Brunona* (Bruno - Niedźwiedź).

1 września 2011 r., w 34 t.c. stanął nad moim łóżkiem zespół lekarzy i poinformował mnie, że dziś musimy "ciąć" bo organizm jest już bardzo zatruty. Pamiętam, że zadzwoniłam wtedy do mojego męża, którego zresztą obudziłam telefonem i powiedziałam, że to już dzisiaj nasz synek przyjdzie na świat i że miał być wielki Maksymilian, a będzie malutki Artur.

A kilka miesięcy później, zaglądając do kalendarza, dowiedziałam się, że Artur Bruno obchodzą imieniny w tym samym dniu. Właśnie dzisiaj.


* Z tym imieniem wiąże się jeszcze jedna, krótka anegdotka, ale o tym napiszę może za rok :)

17 komentarzy:

 1. Wszystkiego najlepszego dla Artura! ładne imię

  OdpowiedzUsuń
 2. dobrze się się wszystko się dobrze skończyło :)

  OdpowiedzUsuń
 3. wszystkie najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
 4. Przesyłam mnóstwo serdeczności małemu Arturowi z okazji imienin!
  Za rok?
  O nieee, jak ja tyle wytrzymam? ;P
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wzruszająca opowieść! Wszystkiego najlepszego dla Arturka!

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna historia :) Ja też pod koniec ciąży trafiłam do szpitala i bardzo baliśmy się o, może nie życie, ale zdrowie naszego Synka i dlatego jak wszystko skończyło się dobrze- wbrew przewidywaniom lekarzy i Junior urodził się w terminie daliśmy muimię Wiktor- zwycięzca :))

  Wszystkiego najlepszego dla Arturka z okazji imienin!

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy10/06/2013

  Arturo!życzę dużo zdrowia i wspaniałego dzieciństwa całuję Cię po ''babcinemu"Rodziców serdecznie pozdrawiam Maria z Konina

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzielny ! Bez dwóch zdań !

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkiego najlepszego dla Arturka z okazji imienin!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. najsłodsze życzenia dla dużego dzielnego niedźwiadka:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkiego NAJ:* A historia spowodowała, że ciarki mnie przeszły......

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkim bardzo dziękujemy za życzenia :*

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękna historia. Muszę kiedyś pokusić się o napisanie historii imienia Adamskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Artur - piękne imię. Pamiętam jak ja wybierałam inię dla mojego chłopaka. nie była to łatwa decyzja. W końcu stanęło na imieniu po pradziadku, więc jest Stanisław.

  OdpowiedzUsuń