Kredą malowane

Dziś tradycyjnie, jak w każdy wtorek, wpis z pomysłem na wakacje. Autorką jest Lenka-Niki.

Moją kolejną propozycją na letnie podwórkowe zabawy jest chodnikowe graffiti. Wystarczy kolorowa kreda i kawałek chodnika lub uliczki (pod warunkiem, że nie jeżdżą po niej samochody!). Dobry jest też duży, w miarę pusty parking.Kawałek asfaltu znaleźć nietrudno a kolorową kredę można dostać w każdym markecie lub sklepie papierniczym i do tego jest tania.

Jedynym ograniczeniem jest tutaj dziecięca wyobraźnia:) Namalować można dosłownie wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Można uczyć się pisania literek, można zorganizować zawody, kto pomaluje więcej chodnikowych płytek, można stworzyć wspólny, kolorowy obrazek...

Ulubionym "kredowym" zajęciem Lenki jest oczywiście gra w klasy. Przy tej okazji dzieciaki uczą się także pisania cyferek i dodatkowo liczenia. No i można się wyskakać za wszystkie czasy! Wiem coś o tym, bo sama skakałam:)

Malowanie kredą po chodniku to naprawdę świetna zabawa, trening i nauka. Polecam wszystkim znudzonym spacerami i placami zabaw:)

Autor: Lenka-Niki

Post powstał w ramach akcji "Kreatywne wakacje z dzieciakami".  

7 komentarzy:

 1. My mamy przed domem taki wielki wapienny głaz i czesto bawimy się w "malowanie skąły" kredą :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko mama lubi malować kredą niestety :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna sprawa. Ale pamiętam jak kiedyś moi siostrzeńcy za malowanie kredą chodników zostali przegonieni... nie każdemu ten pomysł się podoba, chociaż ja osobiście nie mam nic przeciwko!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ech, przypomniały mi się stare czasy. Tyle, że kredę mieliśmy głównie białą. Kolorowa to był rarytas! Tak. To była świetna zabawa.

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas na osiedlu nie jest to niestety mile widziane. Ostatnio jakaś dziewczynka właśnie sobie malowała po chodniku, to jakiś starszy pan nieźle ją objechał i ta z płaczem uciekła, a on psioczył, że później wszystko wnosi się do domu. Cóż... Ludzie i parapety, a zabawa przednia..

  OdpowiedzUsuń
 6. uwielbiam chodniki pomalowane kredą :)))

  OdpowiedzUsuń